Local Baha'i Community Website Incubator (7.x-1.8) - en to kn translation catalogue (89 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Images
kn: ಚಿತ್ರಗಳು

en: Pages
kn: ಪುಟಗಳು(_e):

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Real name
kn: ನಿಜವಾದ ಹೆಸರು

en: Groups
kn: ಸಮೂಹಗಳು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: Parent
kn: ಮೂಲ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Small
kn: ಚಿಕ್ಕದಾದ

en: Sunday
kn: ಭಾನುವಾರ

en: Monday
kn: ಸೋಮವಾರ

en: Tuesday
kn: ಮಂಗಳವಾರ

en: Wednesday
kn: ಬುಧವಾರ

en: Thursday
kn: ಗುರುವಾರ

en: Friday
kn: ಶುಕ್ರವಾರ

en: Saturday
kn: ಶನಿವಾರ

en: Menu
kn: ಮೆನು

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: Continue
kn: ಮುಂದುವರೆ

en: Configure
kn: ಸ್ವರೂಪಿಸು

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Always
kn: ಯಾವಾಗಲೂ

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: Welcome
kn: ಸುಸ್ವಾಗತ

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Count
kn: ಲೆಕ್ಕ

en: Photos
kn: ಚಿತ್ರಗಳು

en: Advanced
kn: ಸುಧಾರಿತ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Linear
kn: ರೇಖಾತ್ಮಕ

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Calendar
kn: ದಿನಸೂಚಿ

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Text color
kn: ಪಠ್ಯ ಬಣ್ಣ

en: Appearance
kn: ಗೋಚರಿಕೆ(_A):

en: Log in
kn: ಪ್ರವೇಶಿಸು

en: Square
kn: ಚೌಕ

en: Both
kn: ಎರಡೂ

en: Expires
kn: ಅಂತ್ಯಗೊಳ್ಳುವುದು

en: Defaults
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟುಗಳು

en: Street
kn: ಬೀದಿ

en: Montserrat
kn: ಮೊಂಟ್ಸೆರಾಟ್

en: ‹ previous
kn: ‹ ಹಿಂದಿನ

en: next ›
kn: ಮುಂದಿನ ›

en: Front page
kn: ಮುಖ ಪುಟ

en: Short
kn: ಶಾರ್ಟ್-ಕಟ್

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: People
kn: ಜನರು

en: Video
kn: ವೀಡಿಯೋ

en: Locality
kn: ಪ್ರದೇಶ

en: News
kn: ಸಮಾಚಾರ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Arizona
kn: ಅರಿಝೋನಾ

en: Copyright
kn: ಹಕ್ಕು

en: Drafts
kn: ಡ್ರಾಫ್ಟ್‍ಗಳು

en: « first
kn: « ಮೊದಲ

en: last »
kn: ಕೊನೆಯ »

en: Twitter
kn: ಟ್ವಿಟ್ಟರ್

en: Sharing
kn: <b>ಹಂಚಿಕೆ</b>

en: Light
kn: ತಿಳಿಯಾದ

en: Draft
kn: ಡ್ರಾಪ್ಟ್

en: Blog entry
kn: ಬ್ಲಾಗ್ ಬರಹ

en: Basic page
kn: ಮೂಲ ಪುಟ
