Bamboo (7.x-1.0-alpha5) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: Comments
pt: Comentários

en: Help
pt: Ajuda

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Add new comment
pt: Comentar

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Content top
pt: Topo do conteúdo

en: You are here
pt: Você está aqui

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias

en: Main menu
pt: Menu principal

en: Sidebar first
pt: Primeira barra lateral

en: Footer first
pt: Primeiro rodapé

en: Footer second
pt: Segundo rodapé

en: Footer third
pt: Terceiro rodapé
