Basic cart (7.x-2.0-alpha1) - en to it translation catalogue (28 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Subject
it: Oggetto

en: Currency
it: Valuta

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: Date
it: Data

en: Message
it: Messaggio

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Name
it: Nome

en: Update
it: Aggiorna

en: Text
it: Testo

en: Total
it: Totale

en: Email
it: E-mail

en: Price
it: Prezzo

en: Add to cart
it: Aggiungi al carrello

en: Phone
it: Telefono

en: Address
it: Indirizzo

en: Checkout
it: Vai alla cassa

en: Order
it: Ordina

en: Shopping cart
it: Carrello

en: Products
it: Prodotti

en: Orders
it: Ordini

en: View cart
it: Vedi carrello

en: Submit order
it: Invia ordine

en: User email
it: E-mail utente

en: Total price
it: Prezzo totale

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
it: Il menu <em>Gestione</em> contiene link alle operazioni di amministrazione.

en: Your shopping cart is empty.
it: Il carrello è vuoto.
