Bazaarvoice (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (39 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Attribute
de: Attribut

en: Author
de: Autor

en: Language
de: Sprache

en: File path
de: Dateipfad

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Hourly
de: Stündlich

en: Daily
de: Täglich

en: Weekly
de: Wöchentlich

en: Settings
de: Einstellungen

en: Field
de: Feld

en: Label
de: Beschriftung

en: Default
de: Standard

en: Reviews
de: Bewertungen

en: Display Settings
de: Anzeigeeinstellungen

en: Cache Settings
de: Cache Einstellungen

en: Save Settings
de: Einstellungen speichern

en: Never
de: Nie

en: By
de: Von

en: here
de: hier

en: Site Name
de: Name der Website

en: Production
de: Produktion

en: External Id
de: Externe ID

en: Select
de: Auswählen

en: Product Category
de: Produkt-Kategorien

en: FTP Username
de: FTP-Benutzername

en: FTP Password
de: FTP-Passwort

en: Rating
de: Bewertung

en: Product Image
de: Produktbild

en: Locales
de: Übersetzungen

en: Account Settings
de: Kontoeinstellungen

en: Product Name
de: Produktname

en: Field Types
de: Feldtypen

en: Product Description
de: Produktbeschreibung

en: Select Field
de: Auswahlfeld

en: Product Reviews
de: Produktbewertungen

en: Attribute ID
de: Attribut-ID

en: Product Brand
de: Markenname
