Bean (7.x-1.0-rc7) - en to sv translation catalogue (51 entries)

en: Title
sv: Titel

en: delete
sv: radera

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: List
sv: Lista

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: View
sv: Visa

en: Revert to defaults
sv: Återgå till standardinställningarna

en: Are you sure you want to delete %title?
sv: Är du säker på att du vill radera %title?

en: Add block
sv: Lägg till block

en: Revision ID
sv: Versions-ID

en: Filter
sv: Filtrera

en: Revisions
sv: Versioner

en: Log message
sv: Loggmeddelande

en: Load
sv: Ladda

en: Filters
sv: Filter

en: Add Block
sv: Lägg till block

en: Create new revision
sv: Skapa ny version

en: Revert
sv: Återställ

en: @type: deleted %title.
sv: @type: raderade %title.

en: Apply
sv: Applicera

en: Blocks
sv: Block

en: Used in
sv: Används i

en: Usage
sv: Användning

en: @type: updated %title.
sv: @type: uppdaterade %title.

en: @type: added %title.
sv: @type: lade till %title.

en: Results per page
sv: Träffar per sida

en: @type %title has been deleted.
sv: %title (@type) har raderats.

en: @type %title has been created.
sv: %title (@type) har skapats.

en: @type %title has been updated.
sv: %title (@type) har uppdaterats.

en: manage fields
sv: hantera fält

en: Render
sv: Generera

en: manage display
sv: hantera visning

en: <em>Edit @type</em> @title
sv: <em>Redigera @type</em> @title

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
sv: Tillhandahåll en förklaring för de ändringar du gör. Detta hjälper andra författare att förstå dina skäl.

en: Administer block types
sv: Administrera blocktyper

en: Add block type
sv: Lägg till blocktyp

en: The block could not be saved.
sv: Blocket kunde inte sparas.

en: Block types
sv: Blocktyper
