Bean (7.x-1.0-rc8) - en to da translation catalogue (50 entries)

en: Title
da: Titel

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Author
da: Forfatter

en: List
da: Vis

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: View
da: Vis

en: Revert to defaults
da: Vend tilbage til standardindstilling

en: Are you sure you want to delete %title?
da: Ønsker du at slette %title?

en: Block
da: Blok

en: Add block
da: Tilføj blok

en: Revision ID
da: Versions-ID

en: Revisions
da: Versioner

en: Log message
da: Logbesked

en: Load
da: Indlæs

en: Filters
da: Filtre

en: Add Block
da: Tilføj blok

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: Revert
da: Gendan

en: @type: deleted %title.
da: @type: %title slettet.

en: Apply
da: Udfør

en: Blocks
da: Blokke

en: Used in
da: Brugt i

en: Usage
da: Brug

en: Devel
da: Udvikling

en: @type: updated %title.
da: @type: %title opdateret.

en: @type: added %title.
da: @type: %title tilføjet.

en: Results per page
da: Resultater pr. side

en: Filter type
da: Filtertype

en: @type %title has been deleted.
da: @type %title slettet.

en: @type %title has been created.
da: @type %title oprettet.

en: @type %title has been updated.
da: @type %title opdateret.

en: manage fields
da: håndtér felter

en: Render
da: Rendéring

en: manage display
da: håndtér visning

en: <em>Edit @type</em> @title
da: <em>Redigér @type</em> @title

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
da: Giv en forklaring på dine ændringer. Det hjælper andre forfattere til at forstå din motivation.

en: The block could not be saved.
da: Blokken kunne ikke gemmes.

en: Block types
da: Bloktyper
