Bean (7.x-1.0-rc8) - en to ja translation catalogue (50 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: List
ja: リスト

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: View
ja: ビュー

en: Revert to defaults
ja: デフォルトに戻す

en: Are you sure you want to delete %title?
ja: 本当に、%title を削除してもよろしいですか？

en: Block
ja: ブロック

en: Add block
ja: ブロックを追加

en: Revision ID
ja: リビジョンID

en: Filter
ja: フィルター

en: Revisions
ja: リビジョン

en: Log message
ja: ログメッセージ

en: Load
ja: ロード

en: Filters
ja: フィルター

en: Add Block
ja: ブロックを追加

en: Create new revision
ja: 新しいリビジョンの作成

en: Revert
ja: 戻す

en: @type: deleted %title.
ja: @type: %titleが削除されました。

en: Apply
ja: 適用

en: Blocks
ja: ブロック

en: Used in
ja: 利用場所

en: Usage
ja: 使用方法

en: @type: updated %title.
ja: @type: %titleが更新されました。

en: @type: added %title.
ja: @type: %titleが追加されました。

en: @type %title has been deleted.
ja: @type %title が削除されました。

en: @type %title has been created.
ja: @type %title が作成されました。

en: @type %title has been updated.
ja: @type %title が更新されました。

en: manage fields
ja: フィールドの管理

en: Render
ja: 出力

en: manage display
ja: 表示の管理

en: <em>Edit @type</em> @title
ja: <strong>@type</strong> @title の編集

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
ja: 変更についての説明を記入。あなたが行った更新を別の更新者が理解するのに役立ちます。

en: The block could not be saved.
ja: ブロックが保存出来ませんでした。

en: Block types
ja: ブロックタイプ
