Bean (7.x-1.1) - en to ar translation catalogue (46 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: List
ar: لائحة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: View
ar: عرض

en: Revert to defaults
ar: العودة الى الإعدادت الافتراضية

en: Are you sure you want to delete %title?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف %title؟

en: Block
ar: الصندوق

en: Add block
ar: أضف صندوقا

en: Revision ID
ar: معرف المراجعة

en: Filter
ar: انتقاء

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Log message
ar: رسالة السجل

en: Load
ar: تحميل

en: Filters
ar: المرشحات

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: Revert
ar: استرجع

en: @type: deleted %title.
ar: @type: %title حُذف.

en: Apply
ar: تطبيق

en: Blocks
ar: الصناديق

en: Used in
ar: مستخدمة في

en: @type: updated %title.
ar: @type: تم تحديث %title.

en: @type: added %title.
ar: @type: تمت إضافة %title.

en: @type %title has been deleted.
ar: تم حذف ال@type‏ %title.

en: @type %title has been created.
ar: تم إنشاء ال@type‏ %title.

en: @type %title has been updated.
ar: تم تحديث ال@type‏ %title.

en: Delete link
ar: رابط الحذف

en: manage fields
ar: تسيير الحقول

en: manage display
ar: إدارة العرض

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
ar: أوضح التغيرات التي أجريتها. هذا التوضيح سيساعد باقي المؤلفين على فهم أسباب التغييرات.

en: Date Changed
ar: تاريخ التعديل
