Bean (7.x-1.12) - en to pl translation catalogue (77 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: List
pl: Lista

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: Edit
pl: Edytuj

en: Reset
pl: Resetuj

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Default
pl: Domyślny

en: View
pl: Widok

en: User
pl: Użytkownik

en: Revert to defaults
pl: Przywróć do stanu domyślnego

en: Are you sure you want to delete %title?
pl: Czy na pewno usunąć %title?

en: Block
pl: Blok

en: Add block
pl: Dodaj blok

en: Revision ID
pl: ID wersji

en: Filter
pl: Filtr

en: Revisions
pl: Wersje

en: Log message
pl: Wpis do dziennika

en: Overridden
pl: Nadpisany

en: Normal
pl: Zwykły

en: Load
pl: Wczytaj

en: Filters
pl: Filtry

en: block
pl: blok

en: Add Block
pl: Dodaj blok

en: Edit Block
pl: Edycja bloku

en: Create new revision
pl: Dodaj nową wersję

en: Revert
pl: Przywróć

en: Date created
pl: Data utworzenia

en: @type: deleted %title.
pl: @type: usunięto %title.

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Blocks
pl: Bloki

en: Used in
pl: Użyte w

en: Usage
pl: Użycie

en: @type: updated %title.
pl: @type: zaktualizowano %title.

en: @type: added %title.
pl: @type: dodano %title.

en: Results per page
pl: Wyników na stronie

en: Filter type
pl: Typ filtra

en: Text to display
pl: Tekst do wyświetlenia

en: @type %title has been deleted.
pl: Usunięto wpis %title (@type).

en: No title set
pl: Nie ustawiono tytułu

en: @type %title has been created.
pl: Wpis %title (@type) został dodany.

en: @type %title has been updated.
pl: Wpis %title (@type) został zaktualizowany.

en: Delete link
pl: Odnośnik usuwania

en: Edit link
pl: Odnośnik edycji

en: manage fields
pl: zarządzaj polami

en: Render
pl: Renderowanie

en: Date changed
pl: Data modyfikacji

en: manage display
pl: zarządzaj wyświetlaniem

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
pl: Opis zmian dokonanych we wpisie. Pomocny dla innych redaktorów serwisu.

en: Performance and scalability
pl: Wydajność i skalowalność

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: The human-readable name of this block type.
pl: Przyjazna dla użytkownika nazwa tego rodzaju bloku.

en: Save Block type
pl: Zachowaj rodzaj bloku

en: Add block type
pl: Dodaj rodzaj bloku

en: Name that displays in the admin interface
pl: Nazwa wyświetlania w interfejsie administracyjnym

en: The Title of the block.
pl: Tytuł bloku

en: The block could not be saved.
pl: Blok nie mógł zostać zapisany.

en: Change the View Mode of the Bean
pl: Zmień tryb wyświetlania komponentu bean

en: View Mode
pl: Tryb wyświetlania

en: View mode of the bean
pl: Tryb wyświetlania komponentu bean

en: The delta of the block
pl: Delta bloku

en: Edit the view mode of the Bean
pl: Edytuj tryb wyświetlania komponentu bean

en: The description of this block type.
pl: Opis rodzaju bloku.

en: Create Blocks
pl: Tworzenie bloków

en: Create @type block
pl: Stwórz blok typu @type

en: blocks
pl: bloki

en: Block types
pl: Typy bloków
