Bean (7.x-1.2) - en to uk translation catalogue (67 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: delete
uk: видалити

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: List
uk: Список

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: View
uk: Перегляд

en: Revert to defaults
uk: Повернути до початкового

en: Are you sure you want to delete %title?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %title?

en: Block
uk: Блок

en: Add block
uk: Додати блок

en: Revision ID
uk: ID редакції

en: Filter
uk: Фільтр

en: Revisions
uk: Редакції

en: Log message
uk: Повідомлення журналу

en: Load
uk: Завантажити

en: Filters
uk: Фільтри

en: Add Block
uk: Додати блок

en: Edit Block
uk: Редагувати блок

en: Delete Block
uk: Видалити блок

en: Set Default
uk: Встановити типовий

en: Create new revision
uk: Створювати нову редакцію

en: Revert
uk: Відновити

en: @type: deleted %title.
uk: @type: %title видалено.

en: Apply
uk: Застосувати

en: Blocks
uk: Блоки

en: Used in
uk: Використано в

en: Usage
uk: Використання

en: @type: updated %title.
uk: @type: %title оновлено.

en: @type: added %title.
uk: @type: додано %title.

en: Results per page
uk: Результатів на сторінку

en: Filter type
uk: Тип фільтру

en: Text to display
uk: Текст для показу

en: @type %title has been deleted.
uk: @type %title було видалено.

en: No title set
uk: Не встановлено заголовок

en: @type %title has been created.
uk: @type %title було успішно створено.

en: @type %title has been updated.
uk: @type %title було успішно оновлено.

en: Delete link
uk: Посилання на видалення

en: Edit link
uk: Посилання на редагування

en: manage fields
uk: керувати полями

en: Block Delta
uk: Дельта блоку

en: Render
uk: Відобразити

en: manage display
uk: керувати відображенням

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
uk: Надайте пояснення виконаних вами змін. Це допоможе іншим авторам зрозуміти ваші мотиви.

en: Performance and scalability
uk: Швидкодія і масштабованість

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: Set active
uk: Встановити активним

en: Revision settings
uk: Налаштування редакцій

en: Administer block types
uk: Адміністрування типів блоків

en: Add block type
uk: Додати тип блоку

en: The block could not be saved.
uk: Неможливо зберегти блок.

en: Items Per Page
uk: Елементів на сторінку

en: View Mode
uk: Режим перегляду

en: Block types
uk: Типи блоків
