Bean (7.x-1.4) - en to he translation catalogue (51 entries)

en: Title
he: כותרת

en: delete
he: מחיקה

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: List
he: רשימה

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: Edit
he: עריכה

en: Reset
he: איתחול

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: View
he: צפיה

en: Revert to defaults
he: חזרה לברירות המחדל

en: Are you sure you want to delete %title?
he: האמנם ברצונך למחוק את '%title'?

en: Block
he: בלוק

en: Add block
he: הוספת תיבה

en: Revision ID
he: מס' זיהוי גרסה

en: Filter
he: סינון

en: Revisions
he: גרסאות

en: Log message
he: הודעה ליומן הפעילות

en: Overridden
he: נדרס

en: Normal
he: נורמלי

en: Filters
he: מסננים

en: Create new revision
he: יצירת גרסה חדשה

en: Revert
he: שחזור

en: @type: deleted %title.
he: @type: %title נמחק.

en: Apply
he: החל

en: Blocks
he: בלוקים

en: Used in
he: משמש ב-

en: Usage
he: שימוש

en: @type: updated %title.
he: @type: %title עודכן.

en: @type: added %title.
he: @type: נוסף '%title'.

en: Text to display
he: טקסט לתצוגה

en: @type %title has been deleted.
he: @type %title נמחק.

en: @type %title has been created.
he: @type %title נוצר.

en: @type %title has been updated.
he: עודכן ה@type %title.

en: Delete link
he: מחיקת קישור

en: Edit link
he: עריכת קישור

en: manage fields
he: ניהול שדות

en: manage display
he: ניהול תצוגה

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
he: ציין הסבר לשינויים שהינך עושה. זה יעזור לאחרים להבין את המניע לשינוי הגירסה

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: Block types
he: סוגי בלוקים
