Bean (7.x-1.8) - en to ro translation catalogue (51 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: List
ro: Listă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: View
ro: Afişează

en: Are you sure you want to delete %title?
ro: Sunteţi sigur că doriţi să ştergeţi %title?

en: Block
ro: Bloc

en: Add block
ro: Adaugă blocul

en: Revision ID
ro: ID-ul revizuirii

en: Filter
ro: Filtru

en: Revisions
ro: Revizii

en: Log message
ro: Mesaj jurnal

en: Overridden
ro: Suprascrisă

en: Load
ro: Încarcă

en: Filters
ro: Filtre

en: Add Block
ro: Adaugă Bloc

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Revert
ro: Revenire

en: @type: deleted %title.
ro: @type: %title şters.

en: Apply
ro: Aplică

en: Blocks
ro: Blocuri

en: Used in
ro: Utilizat în

en: Usage
ro: Utilizare

en: @type: updated %title.
ro: @type: %title actualizat.

en: @type: added %title.
ro: @type: %title adăugat.

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: @type %title has been deleted.
ro: @type %title a fost şters.

en: @type %title has been created.
ro: @type %title a fost creat.

en: @type %title has been updated.
ro: @type %title a fost actualizat.

en: manage fields
ro: gestiune câmpuri

en: Render
ro: Randare

en: manage display
ro: administrare afişare

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
ro: Oferă o explicație pentru modificările pe care le aduceți. Aceasta va ajuta alți autori să înțeleagă motivele dumneavoastră.

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: The block could not be saved.
ro: Blocul nu a putut fi salvat.

en: Block types
ro: Tipuri de bloc
