Bean (7.x-1.9) - en to hu translation catalogue (66 entries)

en: Title
hu: Cím

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: List
hu: Lista

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: View
hu: Megtekintés

en: Revert to defaults
hu: Visszatérés az alapértelmezésekhez

en: Are you sure you want to delete %title?
hu: „%title” biztosan törölhető?

en: Block
hu: Blokk

en: Add block
hu: Blokk hozzáadása

en: Revision ID
hu: Változatazonosító

en: Filter
hu: Szűrő

en: Revisions
hu: Változatok

en: Log message
hu: Üzenet

en: Overridden
hu: Felülírva

en: Normal
hu: Általános

en: Load
hu: Betöltés

en: Filters
hu: Szűrők

en: block
hu: blokk

en: Add Block
hu: Blokk hozzáadása

en: Edit Block
hu: Blokk szerkesztése

en: Delete Block
hu: Blokk törlése

en: Create new revision
hu: Új változat készítése

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: @type: deleted %title.
hu: @type: %title törölve lett.

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Blocks
hu: Blokkok

en: Used in
hu: Ez használja

en: Usage
hu: Használat

en: Devel
hu: Fejleszt

en: @type: updated %title.
hu: @type: %title frissítve lett.

en: @type: added %title.
hu: @type: %title hozzáadva.

en: Results per page
hu: Eredmények oldalanként

en: Filter type
hu: Szűrő típusa

en: Text to display
hu: Megjelenítendő szöveg

en: @type %title has been deleted.
hu: %title @type törlése megtörtént.

en: @type %title has been created.
hu: %title @type létrejött.

en: @type %title has been updated.
hu: %title @type frissítve lett.

en: Delete link
hu: Törlés hivatkozása

en: Edit link
hu: Szerkesztés hivatkozása

en: manage fields
hu: mezők kezelése

en: Render
hu: Formázás

en: manage display
hu: megjelenés beállítása

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
hu: Egy magyarázatot biztosít az elvégzett módosításokhoz. A többi szerzőt segítheti az okok megértésében.

en: Performance and scalability
hu: Teljesítmény és méretezhetőség

en: View mode
hu: Nézetmód

en: Administer block types
hu: Blokktípusok adminisztrációja

en: Add block type
hu: Blokktípus hozzáadása

en: The block could not be saved.
hu: A blokk mentése sikertelen.

en: View Mode
hu: Nézetmód

en: blocks
hu: blokkok

en: Block types
hu: Blokktípusok
