Bean (7.x-1.0-rc9) - en to fa translation catalogue (52 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: List
fa: فهرست

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: Are you sure you want to delete %title?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید %title را حذف کنید؟

en: Block
fa: بلوک

en: Add block
fa: افزودن بلوک

en: Revision ID
fa: شناسه بازبینی

en: Filter
fa: فیلتر

en: Revisions
fa: بازبینی‌ها

en: Log message
fa: گزارش

en: Load
fa: بارگذاری

en: Filters
fa: فیلترها

en: Add Block
fa: افزودن بلوک

en: Create new revision
fa: ایجاد بازبینی جدید

en: Revert
fa: بازگشت

en: @type: deleted %title.
fa: @type: %title حذف شد.

en: Apply
fa: تایید

en: Blocks
fa: بلوک‌ها

en: Used in
fa: استفاده شده در

en: Usage
fa: کاربرد

en: @type: updated %title.
fa: @type: %title به‌روز شد.

en: @type: added %title.
fa: @type: %title اضافه شد.

en: Filter type
fa: نوع فیلتر

en: @type %title has been deleted.
fa: @type %title حذف شد.

en: @type %title has been created.
fa: @type %title ایجاد شد.

en: @type %title has been updated.
fa: @type %title به‌روز شد.

en: manage fields
fa: اداره فیلد‌ها

en: manage display
fa: اداره نمایش

en: <em>Edit @type</em> @title
fa: <em>ویرایش @type</em> @title

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
fa: یک توضیح درباره تغییراتی که می‌دهید. این توضیحات به دیگران کمک می‌کند انگیزه شما را درک کنند.

en: Administer block types
fa: مدیریت انواع بلوک‌ها

en: There are no Block Types Available
fa: هیچ نوع بلوکی در دسترس نیست

en: Block Types
fa: انواع بلوک‌ها

en: Manage Block Types
fa: مدیریت انواع بلوک‌ها

en: Block types
fa: انواع بلوک‌ها
