Bear Skin (Pattern Lab Integrated) (7.x-2.0) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Search
it: Cerca

en: Center
it: Centro

en: Help
it: Aiuto

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Featured
it: In evidenza

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: First sidebar
it: Prima barra laterale

en: Second sidebar
it: Seconda barra laterale

en: Secondary
it: Secondario

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Navigation bar
it: Barra di navigazione

en: (active tab)
it: (scheda attiva)

en: Status message
it: Messaggio di stato

en: Highlighted
it: Evidenziato
