Bear Skin (Pattern Lab Integrated) (7.x-3.4) - en to da translation catalogue (46 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Content
da: Indhold

en: Username
da: Brugernavn

en: Confirm
da: Bekræft

en: Remove
da: Fjern

en: Search
da: Søg

en: Password
da: Adgangskode

en: Center
da: Centreret

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Import
da: Importér

en: Export
da: Eksportér

en: Save
da: Gem

en: Help
da: Hjælp

en: Update
da: Opdatér

en: Add
da: Tilføj

en: Main
da: Primær

en: Email
da: E-mail

en: Error
da: Fejl

en: Create
da: Opret

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Warning
da: Advarsel

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: Fixed
da: Fast

en: You are here
da: Du er her

en: Apply
da: Udfør

en: Go to page @number
da: Gå til side @number

en: Restore
da: Gendan

en: Rebuild
da: Genopbyg

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: Warning message
da: Advarselsmeddelelse

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: First sidebar
da: Første sidepanel

en: Second sidebar
da: Andet sidepanel

en: Username or e-mail address
da: Brugernavn eller e-mail-adresse

en: Secondary
da: Sekundær

en: @current of @max
da: @current af @max

en: Navigation bar
da: Navigationsbjælke

en: (active tab)
da: (aktiv fane)

en: Status message
da: Statusmeddelelse

en: Highlighted
da: Fremhævet
