Bear Skin (Pattern Lab Integrated) (7.x-3.7) - en to fa translation catalogue (45 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Content
fa: محتوا

en: Username
fa: نام کاربری

en: Confirm
fa: تایید

en: Remove
fa: حذف

en: Search
fa: جستجو

en: Password
fa: گذرواژه

en: Center
fa: وسط

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Import
fa: ورود

en: Export
fa: استخراج

en: Save
fa: ذخیره

en: Help
fa: راهنما

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Add
fa: افزودن

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Error
fa: خطا

en: Create
fa: ایجاد

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Warning
fa: اخطار

en: OK
fa: موافقت

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Fixed
fa: ثابت

en: Info
fa: اطلاعات

en: You are here
fa: شما اینجا هستید

en: Apply
fa: تایید

en: Go to page @number
fa: برو به صفحه @number

en: Rebuild
fa: بازسازی

en: Error message
fa: پیغام خطا

en: Warning message
fa: پیغام هشدار

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: First sidebar
fa: اولین نوار کناری

en: Second sidebar
fa: نوار جانبی دوم

en: Username or e-mail address
fa: نام کاربری یا نشانی پست الکترونیک

en: @current of @max
fa: @current از @max

en: Search...
fa: جستجو...

en: (active tab)
fa: (لبه فعال)

en: Status message
fa: پیغام وضعیت

en: Highlighted
fa: موارد برجسته
