Bear Skin (Pattern Lab Integrated) (7.x-3.7) - en to nl translation catalogue (49 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Content
nl: Inhoud

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Confirm
nl: Bevestigen

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Search
nl: Zoeken

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Center
nl: Gecentreerd

en: Go to previous page
nl: Ga naar vorige pagina

en: Go to next page
nl: Ga naar volgende pagina

en: Import
nl: Importeren

en: Export
nl: Exporteren

en: Save
nl: Opslaan

en: Update
nl: Bijwerken

en: Add
nl: Toevoegen

en: Main
nl: Hoofd

en: Email
nl: E-mail

en: Error
nl: Fout

en: Create
nl: Aanmaken

en: Header
nl: Kop

en: Footer
nl: Voet

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: OK
nl: Ok

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Fixed
nl: Vast

en: Right Sidebar
nl: Rechter zijbalk

en: You are here
nl: U bent hier

en: Apply
nl: Toepassen

en: Go to page @number
nl: Ga naar pagina @number

en: Restore
nl: Herstellen

en: Rebuild
nl: Opnieuw bouwen

en: Left Sidebar
nl: Linker zijbalk

en: Error message
nl: Foutmelding

en: Warning message
nl: Waarschuwingsbericht

en: Primary tabs
nl: Primaire tabs

en: Secondary tabs
nl: Secundaire tabs

en: First sidebar
nl: Eerste zijbalk

en: Second sidebar
nl: Tweede zijbalk

en: Username or e-mail address
nl: Gebruikersnaam of e-mailadres

en: Secondary
nl: Secundair

en: @current of @max
nl: @current van @max

en: Fluid
nl: Vloeiend

en: Search...
nl: Zoek...

en: Navigation bar
nl: Navigatiebalk

en: (active tab)
nl: (actieve tabblad)

en: Status message
nl: Statusbericht

en: Highlighted
nl: Geaccentueerd
