BeautyTips (7.x-2.0-alpha3) - en to ar translation catalogue (19 entries)

en: User interface
ar: واجهة المستخدم

en: Show on every page except the listed pages.
ar: اظهره في جميع الصفحات عدا الصفحات المحددة.

en: Show on only the listed pages.
ar: لا تظهره إلا في الصفحات المحددة.

en: Pages
ar: الصفحات

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Visibility
ar: الرؤية

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ar: أدخل مسارات دروبال: عنوان صفحة واحد في كل سطر. علامة '*' تحل محل أي سلسلة حرفية. على سبيل المثال %blog هو مسار المدونات، %blog-wildcard لمدونة كل مستخدم. %front هي الصفحة الرئيسية.

en: Style
ar: نمط

en: Element
ar: عنصر

en: Default style
ar: الشكل الافتراضي
