BeautyTips (7.x-2.0-alpha3) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Show on every page except the listed pages.
it: Mostra su ogni pagina eccetto quelle elencate.

en: Show on only the listed pages.
it: Mostra solo sulle pagine elencate.

en: Pages
it: Pagine

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Visibility
it: Visibilità

en: operations
it: operazioni

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
it: Inserisci una pagina per linea come percorsi di Drupal. Il carattere '*' è un jolly. Percorsi di esempio sono %blog per la pagina blog e %blog-wildcard per ogni blog personale. %front è la prima pagina (front page).

en: Style
it: Stile

en: Element
it: Elemento

en: Default style
it: Stile predefinito

en: Add beautytips js to every page
it: Attiva beautytips js per tutte le pagine.
