Belgian eID IDP integration (7.x-1.0-alpha4) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Update
id: Perbarui

en: Only site administrators can create new user accounts.
id: Hanya pengelola situs yang bisa membuat akun anggota baru.

en: Button
id: Tombol

en: Migrate
id: Migrasi

en: Welcome, no approval required
id: Email pendaftaran tanpa perlu persetujuan administrator

en: Welcome, awaiting administrator approval
id: Email pendaftaran yang menunggu persetujuan administrator

en: Account activation email
id: Email aktivasi keanggotaan

en: Nonce from @endpoint rejected because it is not correctly formatted, nonce: @nonce.
id: Nonce dari @endpoint ditolak karena dalam format yang tidak benar, nonce: @nonce.

en: Nonce received from @endpoint is out of range (time difference: @intervals). Check possible clock skew.
id: Nonce yang diterima dari @endpoint melampaui batas (perbedaan waktu: @intervals). Periksa kemungkinan kesalahan jam.
