Server benchmark (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (29 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: List
id: Daftar

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Cancel
id: Batal

en: more
id: selengkapnya

en: Administration
id: Administrasi

en: Edit
id: Sunting

en: Date
id: Tanggal

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: Teaser
id: Ringkasan

en: Page
id: Halaman

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Result
id: Hasil

en: Apply
id: Terapkan

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Offset
id: Letak

en: Post date
id: Tanggal posting

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Structure
id: Struktur

en: Asc
id: Urutan turun
