Better Exposed Filters (7.x-3.0-beta4) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Description
id: Deskripsi

en: Advanced options
id: Opsi lanjutan

en: Links
id: Tautan-tautan

en: Views
id: View

en: Horizontal
id: Horisontal

en: Vertical
id: Vertikal

en: Hidden
id: Tersembunyi

en: Replacement patterns
id: Pola-pola penggantian

en: !name field is required.
id: !name harus diisi.

en: Single on/off checkbox
id: Cekbox on/off tunggal

en: - Any -
id: - Apa saja -

en: Select any filter and click on Apply to see results
id: Pilih filter dan klik Apply untuk melihat hasilnya

en: Text on demand
id: Teks sesuai permintaan

en: Text to display instead of results until the user selects and applies an exposed filter.
id: Teks untuk ditampilkan alih-alih hasil sampai pengguna memilih dan menerapkan filter yang terpapar.
