Better Exposed Filters (7.x-3.0) - en to ja translation catalogue (16 entries)

en: Description
ja: 説明

en: Advanced options
ja: 高度なオプション

en: Links
ja: リンク

en: Views
ja: ビュー

en: Horizontal
ja: 水平

en: Vertical
ja: 垂直

en: Hidden
ja: 非表示

en: Token
ja: トークン

en: Replacement patterns
ja: 置換パターン

en: !name field is required.
ja: !nameフィールドは必須です。

en: Single on/off checkbox
ja: 一つの on/off チェックボックス

en: Step
ja: ステップ

en: - Any -
ja: - すべて -

en: Select any filter and click on Apply to see results
ja: フィルターを選択して適用をクリックし、結果を表示

en: Text on demand
ja: 要求に応じたテキスト

en: Text to display instead of results until the user selects and applies an exposed filter.
ja: ユーザーが外部設置フィルターを選択して適用するまで、結果の代わりに表示する文字列。
