Better Exposed Filters (7.x-3.3) - en to ro translation catalogue (19 entries)

en: Description
ro: Descriere

en: Advanced options
ro: Opțiuni avansate

en: Links
ro: Legături

en: Default
ro: Implicit

en: Views
ro: Vizualizări

en: Horizontal
ro: Orizontal

en: Select None
ro: Deselectați tot

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Token
ro: Simbol

en: Replacement patterns
ro: Modele de înlocuire

en: !name field is required.
ro: Câmpul !name este obligatoriu.

en: Single on/off checkbox
ro: Căsuță on/off singură

en: Step
ro: Pas

en: Select All
ro: Selectați tot

en: Sort options
ro: Opțiuni de sortare

en: - Any -
ro: - Oricare -

en: Select any filter and click on Apply to see results
ro: Selectați orice filtru și faceți clic pe Aplică pentru a vedea rezultatele

en: Text on demand
ro: Text la cerere

en: Text to display instead of results until the user selects and applies an exposed filter.
ro: Textul ce va fi afișat în locul rezultatelor până când utilizatorul selectează și aplică un filtru expus.
