Better Exposed Filters (7.x-3.5) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Description
it: Descrizione

en: Advanced options
it: Opzioni avanzate

en: Links
it: Collegamenti

en: Default
it: Predefinito

en: Views
it: Viste

en: Horizontal
it: Orizzontale

en: Vertical
it: Verticale

en: Hidden
it: Nascosto

en: Replacement patterns
it: Schemi di sostituzione

en: !name field is required.
it: Il campo !name è obbligatorio

en: Single on/off checkbox
it: Casella on/off singola

en: Step
it: Passo

en: - Any -
it: - Qualsiasi -

en: Select any filter and click on Apply to see results
it: Seleziona qualsiasi filtro e clicca su Applica per visualizzare i risultati

en: Text on demand
it: Testo su richiesta

en: Text to display instead of results until the user selects and applies an exposed filter.
it: Testo da visualizzare al posto dei risultati fino a quando l'utente seleziona ed applica un filtro esposto.

en: Autosubmit
it: Invio automatico
