Better Exposed Filters (7.x-3.5) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Description
pt: Descrição

en: Advanced options
pt: Definições avançadas

en: Links
pt: Ligações

en: Default
pt: Por defeito

en: Hidden
pt: Oculto

en: Replacement patterns
pt: Padrões de substituição

en: !name field is required.
pt: O campo !name é obrigatório.

en: Single on/off checkbox
pt: Apenas uma caixa de seleção para ligado/desligado

en: Step
pt: Passo

en: Sort options
pt: Opções de ordenação

en: - Any -
pt: - Qualquer -

en: Select any filter and click on Apply to see results
pt: Selecione qualquer filtro e clique em Aplicar para ver os resultados

en: Text on demand
pt: Texto sobre a procura

en: Text to display instead of results until the user selects and applies an exposed filter.
pt: Texto para exibir em vez de resultados até que o utilizador selecione e aplique um filtro exposto.
