Bible (7.x-0.1-rc3) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Content
it: Contenuto

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Language
it: Lingua

en: Public
it: Pubblico

en: Action
it: Azione

en: Tag
it: Etichetta

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Import
it: Importa

en: Add
it: Aggiungi

en: Selected
it: Selezionato

en: N/A
it: N/D

en: here
it: qui

en: Source
it: Sorgente

en: Select
it: Scegliere

en: Context
it: Contesto

en: Config
it: Configurazione
