Bibliography Module (7.x-1.4) - en to he translation catalogue (105 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Next
he: הבא

en: user
he: משתמש

en: Reset to defaults
he: חזרה להגדרות ברירת המחדל

en: enabled
he: פעיל

en: delete
he: מחיקה

en: Prefix
he: קידומת

en: Suffix
he: סיומת

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: List
he: רשימה

en: Actions
he: פעולות

en: disabled
he: מושבת

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: RSS feed
he: מקור רסס

en: Action
he: פעולה

en: Taxonomy
he: סיווגים

en: Links
he: קישורים

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Daily
he: יומי

en: None
he: ללא

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Number
he: מספר

en: Weight
he: משקל

en: Link
he: קישור

en: Required
he: נדרש

en: none
he: ללא

en: Category
he: קטגוריה

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Import
he: יבוא

en: Export
he: יצוא

en: Taxonomy term
he: סיווג במילון

en: Node ID
he: מזהה פריט תוכן

en: Save
he: שמירה

en: Help
he: עזרה

en: Icon
he: סמל

en: Add
he: הוספה

en: remove
he: הסר

en: Format
he: פורמט

en: URL
he: כתובת URL

en: Visible
he: נראה

en: Notes
he: הערות

en: Updated
he: עודכן

en: Text
he: טקסט

en: Keywords
he: מילות מפתח

en: Unknown
he: לא ידוע

en: Options
he: אפשרויות

en: Node
he: פריט תוכן

en: Submitted
he: נשלח

en: Year
he: שנה

en: Filter
he: סינון

en: Vocabulary
he: מילון

en: Term
he: סיווג

en: Fields
he: שדות

en: Merge
he: מיזוג

en: node
he: פריט תוכן

en: General
he: כללי

en: Role
he: תפקיד

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Ascending
he: עולה

en: Descending
he: יורד

en: Filters
he: מסננים

en: Order
he: סידור

en: 1 Day
he: יום 1

en: Sort by
he: מיון לפי

en: No items selected.
he: לא נבחרו פריטים.

en: Full text
he: כל הטקסט

en: Source
he: מקור

en: The changes have been saved.
he: השינויים נשמרו.

en: Refine
he: מיקוד

en: Undo
he: ביטול

en: any
he: הכל

en: Style
he: סגנון

en: System default
he: ברירת המחדל

en: All categories
he: כל הסיווגים

en: is
he: הוא

en: Common
he: שכיח

en: Base URL
he: כתובת האתר הבסיסית

en: Authors
he: מחברים

en: Show only items where
he: הצגת פריטים רק כאשר

en: Keyword
he: מילת מפתח

en: Selection type
he: סוג בחירה

en: Content ranking
he: דרוג תוכן

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
he: המספרים הבאים קובעים את סידור פריטי התוכן בתוצאות החיפוש. תכונות עם משקל גבוה ישפיעו יותר. תכונות עם משקל אפס לא ישפיעו כלל. שינוי משקלות אלו לא דורש בניה מחדש של המפתח. השינויים משפיעים מייד.

en: and
he: וגם

en: where
he: כאשר

en: Text to display
he: טקסט לתצוגה

en: Autocomplete
he: השלמה אוטומטית

en: This will override any other link you have set.
he: ידרוס כל קישור אחר שהגדרת.

en: Primary
he: ראשי

en: Finished with an error.
he: סיים עם שגיאה.

en: Import file
he: ייבא קובץ

en: Secondary
he: משני

en: Invalid input
he: קלט לא חוקי

en: Dropdown
he: נפתח

en: Tagged
he: מתוייג

en: References
he: רפרנס

en: and where %property is %value
he: וכאשר ה%property הוא %value

en: where %property is %value
he: כאשר ה%property הוא %value

en: and where
he: וכאשר
