Bibliography Module (7.x-1.6-rc1) - en to hu translation catalogue (390 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Next
hu: Következő

en: user
hu: felhasználó

en: Reset to defaults
hu: Visszaállítás az alapértelmezésre

en: enabled
hu: engedélyezett

en: delete
hu: törlés

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Utótag

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: List
hu: Lista

en: Actions
hu: Műveletek

en: disabled
hu: tiltott

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: RSS feed
hu: RSS hírcsatorna

en: Action
hu: Művelet

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Links
hu: Hivatkozások

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Hourly
hu: Óránként

en: Daily
hu: Napi

en: None
hu: Nincs

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Number
hu: Szám

en: Weight
hu: Súly

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Required
hu: Szükséges

en: none
hu: nincs

en: Category
hu: Kategória

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Export
hu: Exportálás

en: Taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés

en: Node ID
hu: Tartalomazonosító

en: Save
hu: Mentés

en: Help
hu: Súgó

en: Icon
hu: Ikon

en: Add
hu: Hozzáadás

en: remove
hu: eltávolítás

en: Format
hu: Formátum

en: URL
hu: Webcím

en: Visible
hu: Látható

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: Updated
hu: Frissítve

en: Text
hu: Szöveg

en: Keywords
hu: Kulcsszavak

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Issue
hu: Feladat

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Node
hu: Tartalom

en: Submitted
hu: Beküldött

en: Year
hu: Év

en: Filter
hu: Szűrő

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Term
hu: Kifejezés

en: Fields
hu: Mezők

en: Date Created
hu: Létrehozás dátuma

en: Volume
hu: Mennyiség

en: Merge
hu: Egyesít

en: node
hu: tartalom

en: General
hu: Általános

en: here
hu: ide

en: Role
hu: Szerepkör

en: Select type
hu: Típus kiválasztása

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Filters
hu: Szűrők

en: Order
hu: Rendelés

en: Full Text
hu: Teljes szöveg

en: Untitled
hu: Cím nélkül

en: Original
hu: Eredeti

en: 1 Day
hu: 1 nap

en: 1 Week
hu: 1 hét

en: 1 Month
hu: 1 hónap

en: 1 Year
hu: 1 év

en: First Name
hu: Keresztnév

en: Last Name
hu: Vezetéknév

en: Sort by
hu: Rendezés

en: show
hu: megjelenítés

en: Publication type
hu: Kiadás típusa

en: No items selected.
hu: Nincs elem kiválasztva.

en: Full text
hu: Teljes szöveg

en: Source
hu: Forrás

en: The changes have been saved.
hu: A változások mentése megtörtént.

en: Refine
hu: Finomítás

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Number of results per page
hu: Oldalanként megjelenő eredmények száma

en: Footnotes
hu: Lábjegyzetek

en: any
hu: tetszőleges

en: Add New
hu: Új hozzáadása

en: Delete Selected
hu: Kiválasztottak törlése

en: Style
hu: Stílus

en: Type Id
hu: Típus azonosítója

en: Sorting
hu: Rendezés

en: System default
hu: Rendszer alapértelmezése

en: All categories
hu: Minden kategória

en: Keyword search
hu: Kulcsszó keresés

en: is
hu: &nbsp;

en: Common
hu: Általános

en: Base URL
hu: Alapelérés útvonala

en: Authors
hu: Szerzők

en: Click a second time to reverse the sort order
hu: Még egyszer kell kattintani, hogy a rendezés iránya megforduljon

en: Publications
hu: Közlemények

en: Abstract
hu: Összefoglalás

en: Order by
hu: Rendezés szempontja

en: Show only items where
hu: Csak azon elemek mutatása, ahol

en: Taxonomy Settings
hu: Taxonómia beállításai

en: Keyword
hu: Kulcsszó

en: Selection type
hu: Kiválasztás típusa

en: modules
hu: modulok

en: Content ranking
hu: Rangsorolás

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
hu: A következő számok határozzák meg, hogy milyen szempontok alapján rendezi a találatokat sorba a kereső. Nagyobb szám nagyobb befolyást jelent, nulla esetén a szempont figyelmen kívül lesz hagyva. A számok változtatása nem teszi szükségessé a keresési index újraépítését, így a módosítások azonnal érvényre lépnek.

en: Modify
hu: Módosítás

en: Field Name
hu: Mező neve

en: Last updated:
hu: Utolsó frissítés:

en: and
hu: és

en: where
hu: ahol

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Text to display
hu: Megjelenítendő szöveg

en: hide
hu: elrejtés

en: Default Title
hu: Alapértelmezett cím

en: More...
hu: Tovább…

en: Initials
hu: Előtag

en: Autocomplete
hu: Automatikusan kiegészülő

en: Drupal User ID
hu: Drupal felhasználóazonosító

en: This will override any other link you have set.
hu: Ez felülír bármilyen beállított hivatkozást.

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Finished with an error.
hu: Hibával fejeződött be.

en: Import file
hu: Import fájl

en: File Type
hu: Fájl típusa

en: notes
hu: jegyzetek

en: Tabular
hu: Tabulátoros

en: Drupal user
hu: Drupal-felhasználó

en: Secondary
hu: Másodlagos

en: Invalid input
hu: Érvénytelen bemenet

en: Dropdown
hu: Legördülő

en: No web environment set.
hu: Nincs beállítva webes környezet.

en: Fieldset
hu: Mezőcsoport

en: Import from file
hu: Importálás fájlból

en: Author first name
hu: A szerző keresztneve

en: Author last name
hu: A szerző családneve

en: General:
hu: Általános:

en: Filtering Search Results:
hu: Keresési eredmények szűrése:

en: Exporting Search Results:
hu: Keresési eredmények exportálása:

en: Manages a list of scholarly papers on your site
hu: Tudományos írások gyűjteményét kezeli a webhelyen

en: This allows you to add a bibliographic entry to the database
hu: Itt lehet életrajzi bejegyzést bevinni az adatbázisba

en: My publications
hu: Saját közleményeim

en: Profile pages
hu: Profiloldalak

en: Show my publications on my profile page
hu: Saját közlemények megjelenítése a profiloldalon

en: Show publications on users profile pages
hu: Mutassa a közleményeket a felhasználók profiljának oldalain

en: Selecting this will create a listing of your publications on your profile page
hu: Ennek kiválasztása esetén létrejön egy lista a profillapon a saját közleményekről

en: This sets the site wide default, users may change this in their profile
hu: Itt lehet megadni az egész honlapra érvényes alapértelmezést, amelyet a felhasználók a saját profiljuk szerkesztésekor megváltoztathatnak

en: Show "My publications" item in the navigation menu
hu: Mutass a „Saját közleményeim” menüpontot a navigációs (a felhasználó saját neve alatt megjelenő) menüben

en: This sets the base URL used to access the biblio module (e.g. /biblio ).
hu: Itt állítható be a <em>Biblio</em> modul eléréséhez használt alapútvonal (például /biblio).

en: This sets the number of results that will be displayed per page.
hu: Itt állítható be az oldalankénti találatok száma.

en: Restrict users such that they can only view their own biblio entries
hu: Korlátozás a felhasználóknak: csak a saját szakirodalmi bejegyzéseiket láthatják.

en: This option restricts the users capability to view biblio entries.  They will only be able to see the entries which they have created and own.
hu: Ez a lehetőség a felhasználók szakirodalmi megtekintéseit korlátozza. Csak olyan bejegyzéseket fognak látni, amelyeket ők maguk hoztak létre.

en: This sets the number of results that will be displayed in the "New Publications" block.
hu: Itt állítható be, hogy mennyi eredmény látszódjon az „Új közlemények” blokkban.

en: Year Published
hu: Kiadás éve

en: Citekey
hu: Idézetkulcs

en: You can alter citekey related settings here.
hu: Az idézetkulcs beállításai itt módosíthatóak.

en: Auto generate citekeys if not given
hu: Idézetkulcsok automatikus létrehozása.

en: Citekey prefix
hu: Idézetkulcs előtagja

en: Primary Citekey  field
hu: Elsődleges idézetkulcs-mező

en: Select the field to be used when generating citekeys.
hu: Itt kell kiválasztani, melyik mezőn alapuljon az idézetkulcs előállítása.

en: Secondary Citekey field
hu: Másodlagos idézetkulcs

en: If the field above has no value this field will be used.
hu: Ha a fenti értéknek nincs értéke, akkor ez a mező lesz használatban.

en: Depends on
hu: Függőség

en: Integration with the footnotes module
hu: Integráció a lábjegyzetek-modullal

en: Keyword separator
hu: Kulcsszavak elválasztója

en: Enter the character which will be used to separate multiple keywords in the keyword field
hu: Itt lehet beírni azt a karaktert, amellyel a kulcsszavak elkülönülnek egymástól a kulcsszavak mezejében

en: Links open in new browser
hu: A hivatkozások új böngészőben nyíljanak meg

en: You can set an <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/OpenURL">openurl</a> link here
hu: Itt lehet beállítani az <a href="http://hu.wikipedia.org/wiki/OpenURL">openurl</a> hivatkozást

en: OpenURL Image
hu: OpenURL képe

en: Enter a path to your image here, this image will be used as button which when clicked will find the entry via the OpenURL link
hu: Itt lehet megadni a saját kép elérési útvonalát; ez a kép lesz az a nyomógomb, amelyre kattintáskor a program megkeresi a bejegyzést az OpenURL-hivatkozás segítségével

en: You can set the default sorting and ordering for the /biblio page here.
hu: Itt lehet bállítani az alapértelmezett rendezést a /biblio oldal számára.

en: Show sort links
hu: Mutassa a rendezési hivatkozásokat

en: Styling
hu: Stílus

en: You can set the default style for the /biblio page here.
hu: Itt lehet megadni a szakirodalmi oldal alapértelmezett stílusát.

en: Node Layout
hu: Tartalom megjelenése

en: Only Fulltext if available
hu: Csak teljes szöveg, ha elérhető

en: custom1
hu: egyedi 1

en: custom2
hu: egyedi 2

en: custom3
hu: egyedi 3

en: custom4
hu: egyedi 4

en: custom5
hu: egyedi 5

en: custom6
hu: egyedi 6

en: custom7
hu: egyedi 7

en: You can set the RSS defaults here.
hu: Itt lehet beállítani az RSS alapértelmezett csatornáit.

en: Allow RSS feeds of new biblio entries
hu: RSS-csatornák engedélyezése az új szakirodalmi bejegyzések számára

en: Number of items in the RSS feed.
hu: Az RSS-csatornában lévő tételek száma.

en: Use keywords from biblio entries as taxonomy "free tags"
hu: A szakirodalmi bejegyzésekből származó kulcsszavak „szabad címkékként” való felhasználása.

en: Select vocabulary (category) to use for free tags.
hu: Szótár (kategória) kiválasztása a szabad címkék használatához.

en: Add New Type
hu: Új típus hozzáadása

en: Reset all types to defaults
hu: Minden típus alapértelmezettre állítása

en: Type Name
hu: Típus neve

en: Create New Type
hu: Új típus létrehozása

en: Publication Type
hu: Közlemény típusa

en: Tagged
hu: Címkézett

en: Hint
hu: Utalás

en: In Press
hu: Sajtó alatt

en: Call Number
hu: Lehívási szám

en: Accession Number
hu: Elérési szám

en: Other Number
hu: Más szám

en: Clear All Filters
hu: Minden szűrő visszaállítása

en: No Keywords
hu: Nincsenek kulcsszavak

en: No items found
hu: Nem találhatók tételek

en: Set user ID of entries in this file to
hu: A fájlban található bejegyzések felhasználói azonosítóinak beállítása ehhez:

en: File was NOT successfully uploaded
hu: A fájlt NEM sikerült feltölteni

en: References
hu: Hivatkozások

en: Find It Via OpenURL!
hu: Keresés OpenURL segítségével

en: Biblio page title
hu: Biblio oldalcím

en: The page title shown on the base URL.
hu: Ahogyan az oldalcím az alapelérés útvonalán megjelenik.

en: Automatically delete orphaned authors
hu: Árva szerzők automatikus törlése

en: Show citation key in results
hu: Mutassa az eredmények között az idézetkulcsokat.

en: Automatically remove orphaned keywords
hu: Árva kulcsszavak automatikus eltávolítása

en: This option automatically deletes keywords which are no longer associated with any publications (primarily due to the due to the removal of a publication or editing a keyword).
hu: Ez a lehetőség automatikusan eltávolítja azokat a kulcsszavakat, amelyek már nem kötődnek egyetlen szakirodalmi közleményhez sem (elsősorban azért, mert eltávolították már a publikációt vagy átszerkesztették a kulcsszót).

en: Copy any selected taxonomy terms to the biblio keyword database
hu: Kiválasztott taxonómiai kifejezések bemásolása a szakirodalom kulcsszavainak adatbázisába

en: Export Links
hu: Export hivatkozások

en: Show export links
hu: Exporthivatkozások mutatása

en: You can select which export links to display here.
hu: Itt lehet kiválasztani, melyik export-hivatkozások látszódjanak.

en: Hyperlink author names
hu: Szerzők nevei hivatkozásként jelenjenek meg

en: This creates a hyperlink on author names which, when clicked, will select entries which contain that author
hu: Itt lehet létrehozni olyan hiperhivatkozásokat a szerzők neveire, amelyekre kattintva az adott szerző oldalára visz

en: OpenURL Site ID
hu: OpenURL webhelyazonosító

en: Enable a search box on the biblio page.
hu: Keresődoboz engedélyezése a szakirodalmak oldalán.

en: Shows a search box on the biblio page that returns drupal search results in the biblio style.
hu: A szakirodalmi oldalon lesz egy keresődoboz, amely a megmutatja, mit talál a Drupal a biblio-stílusban.

en: Search button text
hu: Keresőgomb szövege

en: Biblio search
hu: Szakirodalmi keresés

en: This allows you to customize the text on the search button, it defaults to "Biblio search".
hu: Itt lehet egyedileg beállítani a keresőgomb szövegét, amelynek alapértelmezett változata a  „Keresés a szakirodalomban”.

en: Re-/Index a biblio node when creating or updating.
hu: A szakirodalmi tartalom (újra-)indexelése annak létrehozásakor vagy frissítésekor.

en: A biblio node must be indexed for the drupal search to know its content. You need to check this option if you want to search for a biblio node that you just created or updated. Otherwise you must wait for the cron job to reindex nodes.
hu: A szakirodalmi tartalmat indexelni kell ahhoz, hogy a Drupal keresni tudjon benne. Be kell jelölni ezt a lehetőséget, ha szeretnénk keresni az éppen létrehozott vagy frissített szakirodalmi tartalomban. Máskülönben meg kell várni, amíg az időzített feladatok (cron) újraindexelik a tartalmakat.

en: Show sort links as "tabs"
hu: Rendezési hivatkozások mutatása „fülekként”

en: This changes the sort links from text links to tabs
hu: Ez változtatja a rendezési hivatkozást szövegből tabulátorrá

en: Set the bibliographic style of the "list" view.
hu: A „lista” nézet szakirodalmi stílusának beállítása.

en: Finally, for each author field you can choose a set of author roles. Assigning different roles to authors within the same field, e.g. primary and secondary authors within the authors field, allows to theme them differently.
hu: Végül minden szerzői mezőnek meg lehet adni szerzőcsoport-készleteket. Ha külön szerepkört kapnak a szerzők ugyanazon a mezőn belül, például elsődleges és másodlagos szerzők a szerzői mezőn belül, akkor külön-külön sminkeket lehet hozzájuk rendelni.

en: Field settings common to all publication types
hu: Minden közlési típus közös mezőbeállításai

en: Publication Types
hu: Közleménytípusok

en: Biblio Publication Type
hu: Biblio közleménytípus

en: Add New Biblio Publication Type
hu: Új Biblio-közleménytípus hozzáadása

en: Reset!
hu: Visszaállítva!

en: Allow users to override these settings on their "My account" page
hu: Lehetővé teszi, hogy a felhasználók felülbírálják ezeket a beállításokat a  „Saját adatok” oldalukon

en: If this is selected, a form similar to this section will be available to the user when they edit their own account information.  This will allow them to override the global preferences set here.
hu: Ennek kiválasztása esetén ehhez a szakaszhoz hasonló űrlapot kapnak a felhasználók, amikor a saját adataikat szerkesztik. Ennek bejelölése lehetővé teszi, hogy az itt megadott általános preferenciákat felülbírálják.

en: (None)
hu: (Nincs)

en: CrossRef Login Information
hu: KeresztHiv. login információ

en: Contributor Type
hu: Közreműködő típusa

en: Are you sure you want to delete the author type: %title ?
hu: Biztos, hogy törölhető ez a szerzőtípus: %title ?

en: Complete Name
hu: Teljes név

en: Affiliation
hu: Intézményi háttér

en: Other authors which could be linked to this author
hu: Más szerzők, akiket össze lehetne kötni ezzel a szerzővel

en: %count orphaned keywords have been deleted.
hu: %count árva kulcsszó törlése megtörtént.

en: Keyword Merge
hu: Kulcsszavak összevonása

en: Batch Process
hu: Kötegelt folyamat

en: You should use batch processing if your import file contains more than about 20 records, or if you are experiencing script timeouts during import
hu: Akkor érdemes kötegelt folyamatot indítani, ha az importálandó fájl 20-nál több bejegyzést tartalmaz, vagy ha időtúllépés történt az importálás közben

en: Typically you don't have to do anything here, however if you wish, you may select terms to be assigned to imported records. This effectively adds a keyword to all entries being imported.
hu: Rendszerint nincs itt semmi tennivaló, de kiválaszthatóak azok a kifejezések, amelyek össze legyenek kapcsolva az importált bejegyzésekkel. Ez minden importálandó bejegyzéshez hozzáad egy kulcsszót.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
hu: A feltöltött fájl túllépi a php.ini-ben meghatározott feltöltési korlátot.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
hu: A feltöltött fájl túllépi a MAX_FILE_SIZE korlátot, amelyet a HTML űrlap kezelhet.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
hu: A feltöltendő fájl csak részlegesen lett feltöltve.

en: No file was uploaded.
hu: Nem történt fájlfeltöltés.

en: Missing a temporary folder.
hu: Hiányzik az ideiglenes könyvtár.

en: Failed to write file to disk.
hu: Nem sikerült a lemezre írni.

en: File upload stopped by extension.
hu: A fájlfeltöltést megállította a kiterjesztés.

en: Saving nodes...
hu: Tartalmak mentése...

en: POT Export
hu: POT-exportálás

en: Here you may export a ".pot" file which contains the titles and hints from the database which are not normally captured by translation extractors)
hu: Itt lehet exportálni egy „.pot”-fájlt, amely tartalmazza az adatbázisból azokat a címeket és utalásokat, melyeket általában nem ragadnak meg a fordítási kivonatokat végző programok.

en: Export translation data
hu: Fordítási adatok exportálása

en: First letter of last name
hu: Az utónév első betűje

en: First letter of title
hu: A cím első betűje

en: Reset Search
hu: Keresés visszaállítása

en: Type of Publication
hu: Közlemény típusa

en: The type of publication: Journal, Book, Conference Paper, etc.
hu: A közlemény típusa: folyóirat, könyv, konferencia-előadás stb.

en: Author ID
hu: Szerzőazonosító

en: Filter by author id.
hu: Szűrés a szerzőazonosító alapján

en: No Author
hu: Nincs szerzője

en: Author Rank
hu: Szerzők rangsora

en: Author Type
hu: Szerző típusa

en: Drupal UserID
hu: Drupal felhasználóazonosító

en: Keyword ID
hu: Kulcszóazonosító

en: All keywords
hu: Minden kulcsszó

en: Display all keywords associated with a node.
hu: A tartalommal kapcsolatos összes kulcsszó mutatása.

en: No Keyword
hu: Nincsenek kulcsszavak

en: Biblio Keywords
hu: Biblio-kulcsszavak

en: Google Scholar
hu: Google Tudós

en: Click to search Google Scholar for this entry
hu: Kattintással rá lehet keresni erre a bejegyzésre a Google Tudóssal

en: Show ALL
hu: MINDENT mutat

en: Populate using DOI
hu: Népszerűsítés DOI segítségével

en: Other Biblio Fields
hu: Más biblio-mezők

en: If there aren't enough boxes above, click here to add more.
hu: Ha nem jelenik meg elegendő doboz feljebb, akkor kattintással lehet újat létrehozni.

en: Recently Added Publications
hu: Nemrégiben felvett közlemények

en: Edit author information
hu: Szerzői információk szerkesztése

en: Orphaned Authors
hu: Árván maradt szerzők

en: Delete orphaned biblio authors.
hu: Árván maradt szerzők törlése.

en: Author Types
hu: Szerzői típusok

en: Add New Author Type
hu: Új szerzőtípus hozzáadása

en: Edit keyword information
hu: Kulcsszavakkal kapcsolatos információk szerkesztése

en: Orphaned Keywords
hu: Árván maradt kulcsszavak

en: Delete orphaned biblio keywords.
hu: Árván maradt kulcsszavak törlése a könyvészeti adatok közül.

en: Autocomplete
hu: Automatikus kiegészítés

en: Select Type...
hu: Típus kiválasztása...

en: biblio settings
hu: biblio beállításai

en: Author type
hu: Szerzőtípus

en: Select keywords
hu: Kulcsszavak kiválasztása

en: Author name
hu: Szerző neve

en: Text to display if no year of publication is available
hu: Ez a szöveg jelenjen meg, ha nincs megadva a megjelenés éve

en: PubMed ID List
hu: PubMed-azonosítók listája

en: Do not reformat
hu: Ne formázza újra

en: Populate using PubMed
hu: Népszerűsítés PubMed segítségével

en: Click to view the PubMed listing for this node
hu: Kattintásra megtekinthető a tartalom PubMed-listázása

en: Biblio - PubMed
hu: Biblio – PubMed

en: Recent Publications
hu: Friss közlemények

en: and where %property is %value
hu: és ahol %property értéke %value

en: where %property is %value
hu: ahol %property értéke %value

en: and where
hu: és hol

en: Tertiary
hu: Harmadlagos

en: -none-
hu: -nincs-

en: field identifier
hu: mezőazonosító

en: Allows the user to edit author information
hu: Lehetővé teszi a felhasználók számára a szerzőkkel kapcsolatos információk szerkesztését

en: Show download links
hu: Letöltési hivatkozások mutatása

en: Corporate/Institutional
hu: Vállalati/intézményi

en: More contributors
hu: További közreműködők

en: Please select a publication type.
hu: Itt lehet kiválasztani a publikáció típusát.

en: Recent publications
hu: Friss közlemények

en: Data import
hu: Adatok importálása

en: Edit Author Type
hu: Szerzőtípus szerkesztése

en: Publication types
hu: Közlemények típusai

en: Data fields
hu: Adatmezők

en: Are you sure you want to delete the custom biblio type:  %title ?
hu: Biztosan törlendő az alábbi egyedi biblio-tartalomtípus: %title?

en: Are you sure you want to reset ALL the field definitions to the defaults?
hu: Biztosan vissza kell állítani MINDEN meződefiníciót az alapértékre?

en: University, Company or Organization that the author is affiliated with.
hu: Az egyetem, vállalat vagy szervezet, amellyel a szerző kapcsolatban áll.

en: Author affiliation
hu: A szerző intézményi háttere

en: No orphaned authors.
hu: Nincs árván maradt szerző

en: The orphaned authors (@author_list) have been deleted.
hu: Az árván maradt szerzők (@author_list) törlése megtörtént.

en: No orphaned keywords.
hu: Nincsenek árván maradt kulcsszavak.

en: Similar keywords
hu: Hasonló kulcsszavak

en: Are you sure you want to delete the keyword: %word from ALL publications?
hu: %word kulcsszó biztosan törölhető az ÖSSZES közleményből?

en: You are not authorized to access the biblio import page
hu: Nincs megfelelő jogosultság a biblio importálási lap eléréséhez

en: Importing @filename
hu: @filename importálása

en: Error occurred: Failed to open %url
hu: Hibajelenség: nem sikerült megnyitni ezt: %url

en: Publications by @value
hu: Közlemények @value alapján

en: First letter of keyword
hu: A kulcsszó első betűje

en: Unknown Author
hu: Ismeretlen szerző

en: Search results for
hu: Keresési eredmények erre:

en: Available styles
hu: Elérhető stílusok

en: Choose the styles you would like to download and install.
hu: Letöltendő és telepítendő stílusok kiválasztása.

en: Set as site default
hu: Beállítás a webhely alapértelmezéseként

en: Installed styles
hu: Stílusok telepítése

en: Currently installed styles.
hu: Jelenleg telepített stílusok

en: You may not select more than 60 styles for installation at one time
hu: Nem lehet egyszerre 60-nál több stílust kiválasztani telepítésre

en: You must select an installed style to set as the default.
hu: Egy telepített stílust kell kiválasztani alapértelmezettnek.

en: Downloading file...
hu: Fájl letöltése...

en: Paste RIS Record
hu: RIS-bejegyzés bemásolása

en: Paste a RIS entry here
hu: Ide másolható be a RIS-bejegyzés

en: Populate using RIS
hu: Népszerűsítés RIS segítségével

en: Could not open RIS input file for reading.
hu: Nem lehetett olvasásra megnyitni a RIS beviteli fájlt.

en: Biblio - RIS
hu: Biblio – RIS

en: CrossRef XML
hu: Kereszthivatkozás XML

en: Click to view the CrossRef listing for this node
hu: Kattintással megtekinthető a tartalom kereszthivatkozásainak listája

en: Biblio - Crossref
hu: Biblio – Kereszthivatkozás

en: could not open XML input
hu: nem sikerült megnyitni az XML-bevitelt

en: Could not open PubMed ID file
hu: Nem sikerült megnyitni a PubMed-azonosító fájlját

en: Provides PubMed import and search to the Biblio module.
hu: PubMed importálást és keresést biztosít a <em>Biblio</em> modul számára.

en: Biblio - RTF
hu: Biblio – RTF

en: Provides Rich Text Format file export to the Biblio module.
hu: Rich Text Formátumú exportálást tesz lehetővé a Biblio-modulban.

en: Biblio Authors
hu: Biblio-szerzők

en: Author id
hu: Szerzőazonosító

en: Author full name
hu: A szerző teljes neve

en: Author preix
hu: A szerző nevének előtagja

en: Attributes which typically proceed the authors first name
hu: Tulajdonságok, amelyek rendesen együtt megelőzik a szerző nevét

en: Author suffix
hu: A szerző nevének utótagja

en: Attributes which typically follow the authors last name.
hu: Tulajdonságok, amelyek rendesen a szerző neve után állnak.

en: Organization the author is affiliated with
hu: Az a szervezet, amellyel kapcsolatban áll a szerző

en: Get all nodes tagged with a keyword.
hu: Minden olyan tartalom mutatása, amelyhez kulcsszavak tartoznak.

en: Category of Author
hu: A szerző kategóriája

en: Author format
hu: Szerzők nevének formátuma

en: Name order
hu: Nevek sorrendje

en: First name first
hu: Keresztnév elöl

en: Last name first
hu: Vezetéknév elöl

en: The order that first and last names appear for each author.
hu: Milyen sorrendben jelenjenek meg a szerzők nevei.

en: Shorten given names
hu: Keresztnevek rövidítése

en: Shorten given names to single initial each.
hu: Keresztnevek rövidítése egy-egy kezdőbetűre.

en: Show only "family" names
hu: Csak „családnevek” mutatása

en: Separators
hu: Elválasztók

en: Initial separator
hu: Kezdő elválasztó

en: Enter the character (if any) which will be used to separate the initials.
hu: Itt lehet bevinni azt a karaktert (ha szükséges), amely elválasztja majd a kezdőbetűket.

en: Author separator
hu: Szerzők elválasztója

en: Example citation:
hu: Példaidézet:
