Bitdash player (7.x-1.0-alpha4) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Username
id: Nama pengguna

en: Password
id: Sandi

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Directory
id: Direktori

en: here
id: di sini

en: Not available
id: Tidak tersedia

en: Properties
id: Properti

en: Upload destination
id: Tujuan unggahan

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
id: Pilih tempat berkas terakhir harus disimpan. Penyimpanan berkas pribadi memiliki overhead yang jauh lebih besar daripada berkas publik, namun memungkinkan akses terbatas ke berkas dalam bidang ini.
