Blacksea (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (31 entries)

en: Slideshow
fr: Diaporama

en: Content
fr: Contenu

en: Comments
fr: Commentaires

en: Font Size
fr: Taille de la fonte

en: Default
fr: Par défaut

en: Small
fr: Petit

en: Large
fr: Grand

en: Footer
fr: Pied de page

en: Add new comment
fr: Ajouter un commentaire

en: Content Top
fr: Haut de contenu

en: Content Bottom
fr: Bas de contenu

en: Font Family
fr: Famille de fonte

en: Misc
fr: Divers

en: User 1
fr: Bloc utilisateur 1

en: User 2
fr: Bloc utilisateur 2

en: User 3
fr: Bloc utilisateur 3

en: User 4
fr: Bloc utilisateur 4

en: User 5
fr: Bloc utilisateur 5

en: User 6
fr: Bloc utilisateur 6

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Fixed Width
fr: Largeur fixe

en: User 7
fr: Bloc utilisateur 7

en: User 8
fr: Bloc utilisateur 8

en: Sidebar First
fr: Première barre latérale

en: Main Menu
fr: Menu principal

en: Search Box
fr: Champ de recherche

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Sidebar Second
fr: Seconde barre latérale

en: Fluid Width
fr: Largeur variable

en: Smallest
fr: Le plus petit

en: Largest
fr: Le plus grand
