Blazy (7.x-1.0-beta2) - en to ar translation catalogue (23 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Pages
ar: الصفحات

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Layout
ar: التنسيق

en: Picture
ar: الصورة

en: Custom
ar: مخصص

en: Fields
ar: الحقول

en: Width
ar: العرض

en: Not installed
ar: غير مركب

en: Cache
ar: ذاكرة التخزين المؤقت

en: Installed
ar: مثبت

en: No caching
ar: بدون تخزين مؤقّت

en: Sizes
ar: احجام

en: Offset
ar: الإزاحة

en: All pages except those listed
ar: كل الصفحات باستثناء تلك المدرجة في القائمة

en: Only the listed pages
ar: فقط الصفحات المدرجة في القائمة

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ar: حدد الصفحات باستخدام المسارات الخاصة بها، أدخل مسار واحد في كل سطر. العلامة '*' تحل محل أي سلسلة حرفية. مثلاً %blog لمسار المدونة و %blog-wildcard لأي مدونة شخصية. %front هي الصفحة الرئيسية.

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Breakpoint
ar: نقطة توقف
