Blazy (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (30 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Pages
it: Pagine

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Image
it: Immagine

en: Default
it: Predefinito

en: Picture
it: Ritratto

en: Custom
it: Personalizzato

en: Fields
it: Campi

en: Width
it: Larghezza

en: Not installed
it: Non installato

en: Tokens
it: Token

en: Content title
it: Titolo del contenuto

en: Installed
it: Installato

en: Display style
it: Stile di visualizzazione

en: Automatic
it: Automatico

en: No caching
it: Nessuna cache

en: Title text
it: Testo per il titolo

en: Sizes
it: Dimensioni

en: Skin
it: Tema grafico

en: Offset
it: Scostamento

en: Extra settings
it: Impostazioni extra

en: Alt text
it: Testo alternativo

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: Aspect ratio
it: Proporzioni

en: All pages except those listed
it: Tutte le pagine eccetto quelle elencate

en: Only the listed pages
it: Solo le pagine elencate

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
it: Specificare le pagine usando i rispettivi percorsi. Inserire un percorso per riga. Usare '*' come carattere jolly. Alcuni percorsi di esempio possono essere %blog per la pagina del blog e %blog-wildcard per i blog personali. %front è la prima pagina.

en: Image linked to content
it: Immagine collegata al contenuto

en: Image style
it: Stile immagine

en: View mode
it: Modo di visualizzazione
