Block Class (7.x-2.1) - en to fr translation catalogue (5 entries)

en: CSS class(es)
fr: Classe(s) CSS

en: Allows assigning CSS classes to blocks.
fr: Permet d'assigner des classes CSS aux blocs.

en: system
fr: système

en: Customize the styling of this block by adding CSS classes. Separate multiple classes by spaces.
fr: Personnaliser le style de ce bloc en ajoutant des classes CSS. Séparer les multiples classes par des espaces.

en: Separate classes with a space.
fr: Séparez les classes par un espace.
