Bluejems (7.x-1.1) - en to ar translation catalogue (8 entries)

en: Slideshow
ar: عرض الشرائح

en: register
ar: سجل

en: Help
ar: المساعدة

en: Right sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷيمن

en: Footer
ar: التذييل

en: here
ar: هنا

en: Submitted by !username on !datetime.
ar: نشره !username يوم @datetime.

en: Highlighted
ar: مبرز
