Boldy (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Content
it: Contenuto

en: Comments
it: Commenti

en: Visible
it: Visibile

en: Footer message
it: Messaggio a piè di pagina

en: Search box
it: Finestrella di ricerca

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Send
it: Invia

en: @count comments
it: @count commenti

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Hidden
it: Nascosto

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Content top
it: Parte superiore del contenuto

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: You are here
it: Tu sei qui

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Content bottom
it: Parte inferiore del contenuto

en: First sidebar
it: Prima barra laterale

en: Main menu
it: Menu principale

en: Navigation bar
it: Barra di navigazione

en: Secondary menu
it: Menu secondario
