Bootstrap (7.x-3.0) - en to pl translation catalogue (75 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: title
pl: tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: content
pl: zawartość

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Remove
pl: Usuń

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: ERROR
pl: BŁĄD

en: Download
pl: Pobierz

en: Edit
pl: Edytuj

en: Search
pl: Szukaj

en: None
pl: Brak

en: Weight
pl: Waga

en: Import
pl: Importuj

en: Export
pl: Eksportuj

en: container
pl: kontener

en: Save
pl: Zapisz

en: Help
pl: Pomoc

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Add
pl: Dodaj

en: Manage
pl: Zarządzaj

en: Visible
pl: Widoczny

en: Components
pl: Komponenty

en: Upload
pl: Wyślij plik

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Options
pl: Opcje

en: Create
pl: Utwórz

en: Block
pl: Blok

en: 1 hour | @count hours
pl[0]: 1 godzina
pl[1]: @count godziny
pl[2]: @count godzin

en: 1 day | @count days
pl[0]: 1 dzień
pl[1]: @count dni
pl[2]: @count dni

en: Footer
pl: Stopka

en: Normal
pl: Zwykły

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: next
pl: nast.

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Hidden
pl: Ukryty

en: White
pl: Biały

en: previous
pl: poprzedni

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Add another item
pl: Dodaj kolejne

en: Restore
pl: Przywróć

en: Rebuild
pl: Przebuduj

en: 1 year | @count years
pl[0]: 1 rok
pl[1]: @count lata
pl[2]: @count lat

en: 1 week | @count weeks
pl[0]: 1 tydzień
pl[1]: @count tygodnie
pl[2]: @count tygodni

en: 1 min | @count min
pl[0]: 1 min
pl[1]: @count minuty
pl[2]: @count minut

en: 1 sec | @count sec
pl[0]: 1 sekunda
pl[1]: @count sekundy
pl[2]: @count sekund

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: WARNING
pl: OSTRZEŻENIE

en: Error message
pl: Komunikat o błędzie

en: 1 month | @count months
pl[0]: 1 miesiąc
pl[1]: @count miesiące
pl[2]: @count miesięcy

en: Warning message
pl: Ostrzeżenie

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Primary
pl: Główny

en: Secondary
pl: Drugorzędny

en: Download feature
pl: Pobierz funkcjonalność

en: No blocks in this region
pl: Brak bloków w tym regionie

en: Search form
pl: Formularz wyszukiwania

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Page top
pl: Góra strony

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: @number comments per page
pl: @number komentarzy na stronie

en: (active tab)
pl: (aktywna karta)

en: Status message
pl: Komunikat

en: Update style
pl: Aktualizuj styl

en: Add effect
pl: Dodaj efekt

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Autocomplete popup
pl: Okienko autouzupełniania

en: Searching for matches...
pl: Wyszukiwanie pasujących...

en: Add and configure
pl: Dodaj i konfiguruj

en: trigger
pl: wyzwalacz

en: Bootstrap Settings
pl: Ustawienia Bootstrapa
