Bootstrap (7.x-3.9) - en to gu translation catalogue (49 entries)

en: Forms
gu: પત્રકો

en: Home
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Images
gu: છબીઓ

en: title
gu: શીર્ષક

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: content
gu: સામગ્રી

en: Confirm
gu: ખાતરી કરો

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Remove
gu: લોપ

en: new
gu: નવું

en: Version
gu: આવૃતિ

en: updated
gu: અદ્યતિત

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Search
gu: શોધ

en: None
gu: એકે નહિ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Import
gu: આયાત

en: Save
gu: સાચવો

en: Help
gu: મદદ

en: Small
gu: નાનું

en: Large
gu: મોટું

en: Add
gu: ઉમેરો

en: Region
gu: ક્ષેત્ર

en: Display
gu: પ્રદર્શન

en: Configure
gu: ગોઠવણી

en: Options
gu: વિકલ્પો

en: Create
gu: બનાવો

en: 1 hour | @count hours
gu[0]: ૧ કલાક
gu[1]: @count કલાકો

en: 1 day | @count days
gu[0]: ૧ દિવસ
gu[1]: @count દિવસો

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: Normal
gu: સામાન્ય

en: General
gu: સામાન્ય

en: Hidden
gu: છુપાયેલુ

en: Show
gu: પ્રદર્શિત કરો

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: More information
gu: વધુ મહિતી

en: 1 year | @count years
gu[0]: ૧ વર્ષ
gu[1]: @count વર્ષો

en: 1 week | @count weeks
gu[0]: ૧ અઠવાડિયું
gu[1]: @count અઠવાડિયાઓ

en: 1 min | @count min
gu[0]: ૧ મિનિટ
gu[1]: @count મિનિટો

en: 1 sec | @count sec
gu[0]: ૧ સેકન્ડ
gu[1]: @count સેકન્ડો

en: Error message
gu: ભૂલ સંદેશ

en: 1 month | @count months
gu[0]: ૧ મહિનો
gu[1]: @count મહિનાઓ

en: No blocks in this region
gu: આ ક્ષેત્ર મા કોઈ વિભાગો નથી

en: (active tab)
gu: (સક્રિય ટૅબ)

en: Status message
gu: સ્થિતિ સંદેશો

en: Add effect
gu: અસર ઉમેરો
