Bootstrap lite - Backport of Backdrop bootstrap based theme (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (29 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Delete
da: Slet

en: Content
da: Indhold

en: Remove
da: Fjern

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: ERROR
da: FEJL

en: Preview
da: Gennemse

en: Help
da: Hjælp

en: Default
da: Standard

en: Footer
da: Sidefod

en: @time ago
da: @time siden

en: Fixed
da: Fast

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: You are here
da: Du er her

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: No preview
da: Intet preview

en: Warning message
da: Advarselsmeddelelse

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Primary
da: Primær

en: Secondary
da: Sekundær

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Status message
da: Statusmeddelelse

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
da: Du har ikke oprettet nogen indholdstyper. Gå til <a href="@create-content">opret indholdstype</a> for at tilføje en ny indholdstype.

en: Highlighted
da: Fremhævet
