Bootstrap lite - Backport of Backdrop bootstrap based theme (7.x-1.0) - en to ar translation catalogue (25 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Remove
ar: حذف

en: Disabled
ar: معطل

en: Preview
ar: معاينة

en: Help
ar: المساعدة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Footer
ar: التذييل

en: Normal
ar: طبيعي

en: @time ago
ar: منذ @time

en: Fixed
ar: ثابت

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: You are here
ar: أنت هنا

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Error message
ar: رسالة الخطأ

en: Warning message
ar: رسالة التحذير

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Status message
ar: رسالة الحالة

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
ar: لم تقم بإنشاء أي أنواع محتوى. إذهب إلى  <a href="@create-content">صفحة إنشاء أنواع المحتوى</a> من أجل إنشاء نوع محتوى جديد.

en: Highlighted
ar: مبرز
