Bootstrap lite - Backport of Backdrop bootstrap based theme (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (28 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Remove
it: Elimina

en: Disabled
it: Disattivato

en: Preview
it: Anteprima

en: Help
it: Aiuto

en: Default
it: Predefinito

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Normal
it: Normale

en: @time ago
it: @time fa

en: Fixed
it: Fisso

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: You are here
it: Tu sei qui

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: No preview
it: Nessuna anteprima

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Primary
it: Primario

en: Secondary
it: Secondario

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Status message
it: Messaggio di stato

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
it: Non hai ancora creato nessun tipo di contenuto. Vai all pagina di <a href="@create-content">creazione dei tipi di contenuto</a> per creare un nuovo tipo di contenuto.

en: Highlighted
it: Evidenziato
