Bootstrap Tour (7.x-1.0-beta2) - en to hi translation catalogue (26 entries)

en: enable
hi: सक्षम

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: List
hi: सूची

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: None
hi: कोई नहीं

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Top
hi: ऊपर

en: Path
hi: मार्ग

en: Visible
hi: दर्शनीय

en: Are you sure you want to delete %title?
hi: क्या आप सममुच %title मिटाना चाहते हैं?

en: Bottom
hi: तल

en: Roles
hi: भूमिका

en: Address
hi: पता

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Finished
hi: संपूर्ण
