Bootstrap Tour (7.x-1.0-beta2) - en to ur translation catalogue (15 entries)

en: enable
ur: فعال

en: delete
ur: حذف کریں

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: List
ur: فہرست

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: edit
ur: ترمیم

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Path
ur: پاتھ

en: Finished
ur: ختم شد
