Bootstrap Tour (7.x-1.0-beta5) - en to ca translation catalogue (29 entries)

en: enable
ca: habilita

en: delete
ca: suprimeix

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: List
ca: Llistat

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Description
ca: Descripció

en: Yes
ca: Sí

en: None
ca: Cap

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Name
ca: Nom

en: edit
ca: edita

en: Save
ca: Desa

en: Top
ca: Part superior

en: Path
ca: Camí

en: Event
ca: Esdeveniment

en: Are you sure you want to delete %title?
ca: Esteu segur de voler esborrar %title?

en: Bottom
ca: Part inferior

en: Roles
ca: Rols

en: Address
ca: Adreça

en: Configuration
ca: Configuració

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Finished
ca: Fi

en: disable
ca: inhabilita

en: Next »
ca: Següent »

en: Ratio
ca: Ràtio

en: Entities
ca: Entitats
