Bootstrap Tour (7.x-1.0-beta9) - en to gu translation catalogue (21 entries)

en: enable
gu: સક્રિય

en: delete
gu: કાઢી નખો

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: List
gu: સૂચિ

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Description
gu: વર્ણન

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: None
gu: એકે નહિ

en: This action cannot be undone.
gu: આ ક્રિયા પૂર્વવત્ કરી શકાતી નથી.

en: Name
gu: નામ

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Save
gu: સાચવો

en: Path
gu: પાથ

en: Roles
gu: હોદ્દાઓ

en: Left
gu: ડાબે

en: Right
gu: જમણે

en: Finished
gu: પૂર્ણ થયું

en: disable
gu: નિષ્ક્રિય
