Bootstrap Tour (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Content
id: Konten

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: None
id: Tiada

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Top
id: Atas

en: Path
id: Jalur

en: Visible
id: Terlihat

en: Event
id: Acara

en: Are you sure you want to delete %title?
id: Anda yakin ingin menghapus %title?

en: Bottom
id: Dasar

en: Address
id: Alamat

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Finished
id: Selesai

en: Entities
id: Entitas
