Boron (HTML5 base theme) (7.x-1.4) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Comments
it: Commenti

en: More
it: Altro

en: Yes
it: Sì

en: Categories
it: Categorie

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: up
it: su

en: Go to parent page
it: Vai alla pagina padre

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Help
it: Aiuto

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Updated:
it: Aggiornato:

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Main menu
it: Menu principale

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Submitted by !username on !datetime.
it: Inviato da !username il !datetime.

en: Submitted by !username on !datetime
it: Inviato da !username il !datetime

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale
