BOTCHA Spam Prevention (7.x-1.4) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Reset to defaults
it: Ripristina le impostazioni predefinite

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Disable
it: Disattiva

en: default
it: predefinito

en: none
it: nessuno

en: Save
it: Salva

en: Form ID
it: ID del form

en: Spam control
it: Controllo spam

en: change
it: cambia

en: disable
it: disattiva

en: Challenge type
it: Tipo di sfida

en: Illegal form_id
it: form_id non valido

en: Log level
it: Livello di log

en: Form protection
it: Protezione per i form

en: Already 1 blocked form submission | Already @count blocked form submissions
it[0]: 1 invio di form bloccato finora
it[1]: @count invii di form bloccati finora
