Bounce (7.x-1.8) - en to id translation catalogue (31 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Value
id: Nilai

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Login
id: Masuk

en: Edit
id: Sunting

en: None
id: Tiada

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Password
id: Sandi

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Update
id: Perbarui

en: View
id: Lihat

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Mail
id: Email

en: User
id: Pengguna

en: Please enter a valid email address.
id: Silakan isi dengan alamat email yang sah.

en: Create
id: Buat

en: 1 day | @count days
id[0]: 1 hari
id[1]: @count hari

en: Custom
id: Tersuai

en: Score
id: Skor

en: Filter
id: Saring

en: System
id: Sistem

en: Code
id: Kode

en: Protocol
id: Protokol

en: Clear
id: Bersihkan

en: Not enabled
id: Tidak aktif
